Kategorie

Jonas Hanway - „Francuzik, co boi się deszczu"

------------------------------------------

Historia głosi, że Jonas Hanway miał powiedzieć: „Urodziłem się po to, aby nosić przy sobie parasol." Ten cherlawego zdrowia podróżnik, mimo drwin i szyderstw odważył się zapoczątkować zwyczaj używania parasola w XVIII wiecznym Londynie. Parasol znany był już ponad 4000 tysiące lat temu w starożytnej Babilonii, jednak wówczas był przedmiotem luksusu i władzy, a korzystali z niego wyłącznie monarchowie oraz władcy. Wytwarzany na ogół z bardzo drogich materiałów, jak pergamin i kość słoniowa, chronił przede wszystkim przed słońcem.

Jonas Hanway jako pierwszy z mężczyzn zaczął korzystać z parasola w deszczowej i powitej mgłą Anglii. Ludzie obserwujący jego zaciętość, dopiero po 30 latach zdecydowali się pójść w ślady Hanway`a. Głównym powodem sławy parasola, miała być jego ekonomiczność, ponieważ był to tańszy sposób ochrony przed deszczem, aniżeli powszechne korzystanie z dorożek. Od tamtej pory żaden angielski dżentelmen nie odważył się wyjść z domu bez parasola, który na cześć podróżnika i kupca nazwano Hanway.

Pierwszy sklep z parasolami otwarto w Londynie dopiero w 1830 roku. Postanowiliśmy pójść tymi śladami kreując nasz sklep. W przeciwieństwie do tamtejszego asortymentu proponujemy lekkie i poręczne parasole. Nasze produkty nie są opatrzone rączkami z kości słoniowej czy rogów bawolich, jak miało wówczas miejsce. Takie przedmioty były zbyt ciężkie i mimo swego luksusowego charakteru szybko zaprzestano ich produkcji.  

Prezentujemy parasole przeznaczone dla klientów średniozamożnych, jak i bardzo wymagających. Oferujemy wyłącznie markowe produkty opatrzone logo m.in. Pierre Cardin, Doppler, Vogue, M&P, Derby, Knirps, Maja, Bugatti, Manufaktur, a także na licencji Disneya, Hana Montana itp. Jesteśmy otwarci na odbiorców z każdej grupy wiekowej, zarówno dzieci, kobiety oraz mężczyzn. Poza parasolami posiadamy w ofercie także laski wizytowe dla seniorów, laski inwalidzkie oraz inne akcesoria chroniące nas przed deszczem.

Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy nazwać nasz sklep nazwiskiem podróżnika oraz prekursora parasoli Hanway.

Hanway.pl